יתרונות של אוסמוזה הפוכה
 
 
 
מה זה אוסמוזה הפוכה?
איך יודעים מה היתרונות של אוסמוזה הפוכה? אפשרויות הבחירה של מערכות האוסמוזה ההפוכה בדומה ל מיני בר וכל השאר הינו שוק גדול. אז מה בעצם עושה אוסמוזה הפוכה ? אוסמוזה עוזרת בהשגת הפתרון על מנת שיהיה ניתן להשיג מים נקיים ללא אבנית . מים טובים ואיכותיים בו זמנית. מה פשר הבחירה של מים נקיים? כאן למעשה באים ונפטרים לחלוטין מאותה אבנית, לפני שקונים או רוכשים אוסמוזה חשוב ביותר להבין את משמעות השימוש. מה אומרת הגדרת השימוש בפועל? אספנו עבורכם כמה דברים על רכישת אוסמוזה הפוכה.
 
פתרונות של אוסמוזה הפוכה
בין כל הפתרונות אנו מדברים על השגת מים נקיים, באוסמוזה הפוכה קיימים מסננים בעלי קרום שמונעים תרכובות כמו כלור אך לא רק. סילוק של לכלוך, כלור, המים הנקיים נשמרים בתוך מיכל אגירה בעוד המים הלא בריאים ומלוכלכים מוזרמים לביוב , היום ניתן לרכוש אוסמוזה הפוכה חשמלית ללא מיכל אגירה. אוסמוזה הפוכה מפרידה את כל הזיהומים ומעניקה מים נקיים. בין כל האפשריות של סינון המים, אוסמוזה הפוכה נותנת את המענה הטוב ביותר כך למעשה יודעים כי הבחירה אכן נכונה. אז כיצד מדברים על אוסמוזה הפוכה? איך זה עובד ומדוע זה כל כך מהותי ביחס לשימושים האחרים?
 
מה התהליך בדיוק ? - אוסמוזה הפוכה
היא תהליך של מעבר תמיסה דרך מסנן הלוכד את המומס בצד אחד ומאפשר מעבר של ממס טהור לצד השני. ליתר דיוק, זהו תהליך של הנעת ממס מתמיסה בעלת ריכוז מומסים גבוה לתמיסה בעלת ריכוז מומסים נמוך, על ידי הפעלת לחץ נגדי ללחץ האוסמוטי. זהו תהליך הפוך לאוסמוזה רגילה, שבמהלכה קיימת תנועה טבעית של ממס דרך ממברנה - מתמיסה בעלת ריכוז מומסים נמוך לתמיסה בעלת ריכוז מומסים גבוה - ללא הפעלת כוח חיצוני. הממברנה המשמשת לתהליך היא ממברנה חדירה למחצה, כלומר היא מאפשרת מעבר ממס ולא מומס.
 
 
 
 
 
 
 
 
מה הן היתרונות בריאותיים של אוסמוזה הפוכה?
להלן כמה יתרונות בריאותיים של מי אוסמוזה הפוכה
סינון רב עוצמה
מי אוסמוזה הפוכה מסירים מולקולות שמזיקות לגוף. לדוגמה, משקעי סידן אשר יכולים להקשות את המים ולהשפיע לרעה על העור. התרכובות יכולות להיות בצורות הבאות:
 
 • פוֹספָט
 • עוֹפֶרֶת
 • אַרסָן
 • כַּספִּית
 • פלוּאוֹרִיד
 • כלוריד
 • צִיאָנִיד
 • אַמוֹנִיָה
 
כל התרכובות הללו עלולות לגרום לסיבוכים באיברים, סרטן, בעיות רבייה, בעיות עיניים וכו'. בנוסף, מי ברז לא מטוהרים עלולים להכיל דשנים וחומרי הדברה מזיקים שמזהמים עוד יותר את המים.
מערכות מים רבות ברחבי העולם מכילות כמויות מוגזמות של מזהמים המסכנים את בריאות האדם. ניתן לבדוק את איכות המים עם ערכת בדיקה בבית המודדת מזהמים מזיקים במים שלך. לחלופין, ניתן לבדוק אותם על ידי הרחתם.
מים עם ריח של כלור או ריח לוואי אחר מעידים על זיהומים במים שלך. ריח של מזון רקוב, למשל, מציין את הנוכחות של מימן גופרתי במים שלך.
למרות שמימן גופרתי לא ישפיע על הבריאות שלך בצורה שלילית, זה מזהם שלא צריך להיות במים שלך. בנוסף, מים שיש בהם זיהום אחד עשויים להכיל גם זיהומים אחרים שיכולים להשפיע על הבריאות שלך בטווח הארוך או הקצר
הסרת עופרת
עופרת היא אחד המזהמים הנפוצים ביותר במי השתייה. עופרת חודרת למי השתייה כאשר בצנרת יש קורוזיה. גם כמויות נמוכות של עופרת עדיין מזיקות לבני אדם.
עופרת עד כדי  כך מסוכנת שה-EPA ממליצה לא להימצא עופרת במי שתייה ציבוריים בכלל.
עופרת עלולה לגרום לבעיות הבריאותיות הבאות:
 • נזק לעצבים
 • בעיות פוריות
 • עליות לחץ דם
 • נזק לשרירים
 • בעיות התפתחותיות
 • נזק מוחי
 
עם זאת, מערכות מים אוסמוזה הפוכה  RO מסחריות יכולות להיות הפתרון המטהר מערכות מים ציבוריות להמונים. זה יכול גם להוריד אלמנטים אחרים המתאימים לצריכה, כמו נתרן .
 
מפחית את רמות המליחות
מים באמצעות מערכת אוסמוזה הפוכה מסירים בין 90 ל-95 אחוז מהנתרן מאספקת המים. RO מסנן נתרן דרך אותן ממברנות דקות שמוציאות מזהמים. כוס מים עשויה להכיל כ - 12 מ"ג נתרן בממוצע. בנוסף, מים בבקבוקים עשויים להכיל נתרן.
נתרן יכול להיכנס למים שלך מהסיבות הבאות:
תהליך טבעי
שיטות טיפול במים
יחידות מי יונים
למרות שכוס מים אינה מכילה כמות גבוהה של נתרן, אתה יכול לצרוך כמות גדולה של נתרן כששותים מספר כוסות מים ביום. מומחי בריאות ממליצים לשתות לפחות 9 כוסות מים ביום.
וכן, צורות מסוימות של מים ברמות נתרן גבוהות יותר מהאחרות. ה-EPA ממליצה לא יותר מ-19 מ"ג של נתרן במקורות מים. אם לא נזהרים, מי נתרן יכולים לתרום ל-10% מצריכת הנתרן הכוללת של אדם.
RO (אוסמוזה הפוכה) הוא מנגנון שימושי אם אתה בדיאטה דלת נתרן. עודף נתרן יכול להוביל ליתר לחץ דם, מה שמוביל לבעיות בריאות כמו מחלות לב ובעיות כליות/כבד.
עם זאת, RO (אוסמוזה הפוכה) יכולה לסנן מלח שנגרם על ידי תהליכים טבעיים או מעשה ידי אדם.
לסיכום
היתרונות הבריאותיים הכוללים של מערכת אוסמוזה הפוכה הם רמות הטוהר. מי RO הם אחד ממקורות השתייה הבודדים שאינם מכילים מינרלים או זיהומים. חיידקים וטפילים אינם יכולים להיכנס דרך מסנן האוסמוזה .
בנוסף, מערכת RO אוסמוזה הפוכה מפזרת מזהמים בצורה של עופרת או כספית. עופרת וכספית עלולות לפגוע בבריאות האדם לאורך זמן. כמו כן, סילוק התרכובות נותן למים טעם מטוהר נקי ומרענן.
מצורף קישור למגוון מערכות אוסמוזה - https://did.li/iQ9YH
 
x

#{title}

#{text}

#{price}